Як вибрати і де купити респіратори – засоби для захисту органів дихання

Належний захист дихальних шляхів є життєво важливим фактором запобігання шкідливого впливу частинок, газів і випарів.   Для захисту органів дихання в більшості випадків використовують респіратори.   Правильно підібрати відповідний респіратор – завдання не з легких. В данній статті розглянуті фактори, на які варто звернути увагу при виборі респіратора та зроблено опис широко поширених респіраторів. Купити респіратори можеш в компанії ЕлектроСталь Житомир (067)1717147

Респіратор є напівмаскою універсального розміру з еластичними стрічками оголов’я, оснащений або неоснащений клапаном видиху. Корпус респіратора складається з декількох шарів спеціальних фільтруючих елементів.

Респіратори захищають:

 • від дрібних частинок різних твердих речовин і в аерозольному вигляді, (пил, дим, туман)
 •  від дрібних крапельок рідини, що утворилися в результаті розпилення або конденсації  (тумани);
 • від металів, що випаровуються при високих температурах, потім конденсуються в твердий аерозоль
 • від пари, яка утворюється в результаті переходу рідких або твердих речовин в газоподібний стан
 • від газів, які можуть швидко переміщатися в повітрі і часто не мають кольору або запаху (металургійного, силікатного, вугільного, текстильного, деревообробного, тютюнового, чайного, пухового, вовняного виробництва, радіоактивного пилу, вірусів, бактерій, парів і газів органічного та неорганічного походження).

Респиратор купить в Житомире 0412 41842
Респиратор купить в Житомире 067 4111567

4 кроки для правильного захисту органів дихання

Щоб правильно підібрати респіратор необхідно враховувати специфіку робочої зони та умови використання респіратора. Послідовне виконання нижче наведених кроків допоможе вам правильно підібрати респіратор:

1. Визначте небезпеку

ідентифікуйте небезпеку - пил, туман, випаровування, гази або пари

2. Визначте концентрацію:

оцініть концентрацію шкідливих речовин. Ні в якому разі не допускайте недооцінки

T

3. Виберіть продукт

купуйте тільки сертифіковані і сучасні ЗІЗ від відомих і надійних виробників. Якщо ви не можете самі визначити, що вам потрібно, зверніться до наших фахівців

4. Проведіть навчання персоналу

важливо не просто використовувати респіратор, а використовувати його правильно. Кожен користувач повинен бути проінформований про правильне надягання, обслуговування і зберігання респіратора.

Класифікація респіраторів

Респіратори мають три класи фільтруючої ефективності (максимального проникнення):

 • FFP1: ГДК < 4, ефективність фільтрації до 80%;
 • FFP2: ГДК < 12, ефективність фільтрації до 94%;
 • FFP3: ГДК < 50, ефективність фільтрації до 99%;

де ГДК - це гранично допустима концентрація: показник безпечного рівня вмісту шкідливих речовин в навколишньому середовищі. Респіратори також класифікують як одноразові (для застосування тільки протягом однієї зміни) і багаторазові (для застосування більше однієї зміни). При маркуванні респіратора може бути вказано:

 • R - багаторазовий
 • NR - для персонального використання
 • D - відповідає вимогам стандарту EN 149:2001+А1:2009 по стійкості до запиленню  (респіратор пройшов "доломітовий тест").     Слід зазначити, що вимога стійкості до запиленню D не є обов'язковою для одноразових респіраторів.

Що таке "доломітовий тест" для респіраторів?

"Доломітовий тест" є додатковим випробуванням стійкості респіратора до запилення. Випробування проводиться згідно з нормами стандарту EN149:2001 + A1:2009. Тест полягає в симуляції дихального процесу в атмосфері випробувальної камери з відомою концентрацією доломітового пилу. Проходження респіратором даного тесту гарантує, що опір диханню і повітропроникність фільтра не погіршуються після використання респіратора в сильно запиленому середовищі протягом 8-годинної робочої зміни. В маркуванні респіратора проходження тесту  відмічається буквою "D"

Де не можна використовувати респіратори

Респіратори не можна застосовувати:

 • якщо вміст кисню в повітрі менше 17% від обсягу (колодязі, ємності);
 • якщо респіратор пошкоджений або має наскрізні отвори;
 • якщо респіратор нещільно прилягає до обличчя, особливо для людей з бородою, щетиною, бакенбардами

Також не рекомендується застосовувати респіратор:

 • в зоні відкритого полум'я
 • у вибухонебезпечних умовах

Респіратори від пилу М-110 П-1 Клас захисту FFP-1D

Респіратор "Респфарм" М-110 П-1 FFP-1D призначений для захисту органів дихання від пилу кам'яного і деревного походження.

Респіратор М-110 П-1 пелюсткового типу класу захисту FFP1: ГДК<4: ефективність фільтрації до 80%. Респіратор виготовлено з вологовідштовхуючого матеріалу.

У респратора М-110 П-1  відсутній клапан,  що дозволяє застосовувати його на відкритих просторах, на яких можуть мати місце різкі пориви повітря, а також використовувати в приміщеннях з інтенсивним продувом повітря.

Респіратор М-110 П-1К має клапан, який сприяє видаленню з під маски тепла, вологи і вуглекислого газу,

Респіратори RP М-110 П-1 зручно використовувати з захисними окулярами, зберігати в кишені, вони мають невелику вагу.

Респiратор від пилу М-110 П-2 FFP-2D

Респіратор "Респфарм" М-110 П-2 FFP-2D призначений для захисту органів дихання від пилу.

Респіратор М-110 П-1 пелюсткового типу класу захисту FFP2: ГДК<12: ефективність фільтрації до 94%. Респіратор виготовлено з вологовідштовхуючого матеріалу.

У респратора М-110 П-2  відсутній клапан,  що дозволяє застосовувати його на відкритих просторах, на яких можуть мати місце різкі пориви повітря, а також використовувати в приміщеннях з інтенсивним продувом повітря.

Респіратор М-110 П-2К має клапан, який сприяє видаленню з під маски тепла, вологи і вуглекислого газу.

Респіратори RP М-110 П-2 зручно використовувати з захисними окулярами, зберігати в кишені, вони мають невелику вагу.

Респіратор добре захищає органи дихання при камнеобробці

Респіратор від парів та аерозолей М-300 П-1 FFP-1D

Респіратор М-300 П-1 FFP-1D призначений для захисту органів дихання від парів органічного та неорганічного походження.

Рекомендується використовувати при роботі з інсектицидами та гербіцидами, при обприскуванні дерев і рослин відкритого та закритого грунту, для захисту від земляний пилу. Можна використовувати також при роботі з пилом текстильного походження, на фабриках з пошиття одягу.

Респіратор RP М-300 П-1К пелюсткового типу класу захисту FFP1: ГДК<4: ефективність фільтрації до 80%.

Респіратор RP М-300 П-1 має легку вагу, вологовідштовхувальний зовнішній шар.

У респіратора RP М-300 П-1 відсутній клапан, що дозволяє застосовувати на відкритих просторах, на яких можуть мати місце різкі пориви повітря, а також використовувати в приміщеннях з інтенсивним продувом повітря.

Респіратор RP М-300 П-1К має клапан, який сприяє видаленню з під маски тепла, вологи і вуглекислого газу.

Респіратор RP М-300 П-1 можна застосовувати при високих температурах (до 70°С) і його зручно використовувати з захисними окулярами.

Респіратор від пилу та середньозернистих аерозолей А-200 АВ FFP-1D

Респіратор А-200 П-1 FFP-1D призначений для захисту органів дихання від промислового пилу, середньо - і крупнодисперсних аерозолів. Рекомендується використовувати в гірничодобувній промисловості, металургії, харчовій промисловості, машинобудуванні, виробництві будматеріалів.

Респіратор пелюсткової типу першого класу захисту, ГДК<4: ефективність фільтрації до 80%

Респіратор А-200 П-1 - має легку вагу і велику площу поверхні. Респріратор без клапана, що дозволяє застосовувати на відкритих просторах, на яких можуть мати місце різкі пориви повітря, а також використовувати в приміщеннях з інтенсивним продувом повітря.

Респіратор А-200 П-1 має прихований носової обтюратор (гнучка металева смужка, обжимаються перенісся).

Респіратор зручно використовувати зі зварювальним щитком.

Респiратор від пилу та аерозолей А-200 П-3 FFP-3D

Респіратор А-200 П-3 FFP-3D призначений для захисту органів дихання від промислового пилу, диму, туманів, аерозолів.

Респіратор пелюсткового типу третього класу захисту, ГДК<50: ефективність фільтрації до 99%. Респіратор забезпечує гарну фільтрацію повітря і надає максимальний ступінь захисту органів дихання.

Респіратор А-200 П-3 - має клапан, який сприяє видаленню з під маски тепла, вологи і вуглекислого газу.

Респіратор зручно використовувати зі зварювальним щитком.

Респiратор від зварювальних димів та аерозолей А-200 АВ FFP-3D

Респіратор А-200 АВ FFP-3D призначений для захисту органів дихання від аерозолів, пари та газів органічного та неорганічного походження.

Респіратор можна використовувати в закритих і відкритих приміщеннях, а також при високих температурах до 70⁰С, в умовах різких запахів і отруйних парів при випаровуванні металу.

Респіратор RP А-200 АВ - пелюсткового типу третього класу захисту FFP3: ГДК < 50, ефективність фільтрації до 99%. Для даного виду респіратора характерна велика площа фільтруючої поверхні: 269 квадратних см і 3 шари фільтруючого матеріалу з вугільним фільтром.

Щільне прилягання до обличчя досягається за рахунок еластичного шнура, вшитого по колу, і прихований носової обтюратор (гнучка металева смужка, обжимаються перенісся).

Особливість респіратора - наявність вугільного фільтра, який захищає від неприємних запахів і забезпечує хорошу фільтрацію повітря і максимальний ступінь захисту органів дихання.

Респіратор зручно використовувати з зварювальним щитком.

Респіратор має самий високий ступінь захисту

Строк служби респіраторів може зміниться в залежності від концентрації, виду пилу і шкідливих речовин.

Гарантійний термін зберігання описанних в статті респіраторів в упаковці виробника - 2 роки при температурі -30 градусів / + 50 градусів і вологості до 80%.

Кожен респіратор міститься в індивідуальній упаковці.

Описані респіратори відповідають стандартам України: ДСТУ EN 149:2003 • Сертификат перевірки типу UA.Промбезпека.2.005:2013 от 12.12.2013 р. • Висновок Дножавної СЭЭ №05.03.02-04 / 120332 от 27.12.2013 р. ТУ У 33.1-22897982-002:2007; ДСТУ ГОСТ 12.4.041:2006.

Олександр Коваль
(067) 1717147

По всім питанням щодо купити респіратори підбрати респіратори, а також підібрати робочий одяг, взуття, матеріали та промислове обладнання звертайся до нас: телефонуй, пиши, заходь, купуй.

(0412)418421

(067)4111567
(067)1717147

Категорії: Робочий одяг та ЗІЗ Позначки: респіратори
Лого electrostal.com.ua Купити респіратори в Житомирі